Mosodiyet

MOSO; Uzak Doğu’da bataklıklarda çok zor yetişen ancak çok değerli bir bambu ağacıdır. Dikildikten sonra, en ideal şartlar altında bile gözle görülür hiçbir gelişim göstermez. Bunu bilmeyenler ağacın tutmadığını düşünebilirler. Bu yerinde sayma süreci yaklaşık beş yıl sürer. Sonra sihirli bir el dokunmuş gibi, birden bire hızla büyümeye başlar. Moso ağacının duruyormuş gibi yapıp birden bire hızla büyümesinin sebebi, otuz metrelik heybeti taşıyabilmek için toprağa sabırla saldığı yüzlerce metrelik kökleridir.

Moso ağacı, sanılanın aksine hiçbir zaman durmaz, hep değişir, gelişir ve kök salar. Bu çalışma dışarıdan gözle görülemez. Gerekli gelişim için geçirdiği evrimsel ve birikimsel süreç onda bir patlama yaratır ve beş yılın sonunda hazır olduğunda içindeki değişim dışına da yansır.

İşte benim hikayemde tıpkı Moso ağacının hikayesi gibi. Moso Diyetin temeli, 2007 de üniversiteden mezun olmamla atıldı. Ben de beş yıl sonunda 2013’de, tüm bilgi birikimimle MOSO DİYET VE BESLENME DANIŞMANLIĞI’ nı açarak hayallerimden birine kavuştum.

Aslında ne sihir ne şanstır yaşanan, çalışmaktı esas olan…

Takipte Kalın

Bizi instagram @gamzesanliak hesabını takip ederek günlük sağlıklı beslenme bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İletişim Bilgilerimiz