BLOG

Asla aç gitmeyin.

Açlık, kararlılığınızı zayıflatacaktır. Davetlere katılmadan önce açlığınızı bastırmak ve gözünüzün dönmesini engellemek için ara öğün veya mini ana öğün yemek imdadınıza yetişecektir.

  • 1 kutu probiyotik meyveli yoğurt ve 10 badem
  • 2 grissini ve 1 dilim dil peyniri
  • Latte ve 2-3 yulaflı bisküvi
  • 1 kase tahıllı çorba
  • Baklagilli salata

 Baştan çıkarılmayın.

Organizasyona adımınızı atar atmaz kendinize açık büfe, bar ve tatlı tabakları alanından uzak bir yer seçin. Açık büfenin gözünüzün önünde bulunması veya bara yakın yerlerde bulunmak şeytana uymanıza neden olabilir. ‘’Gözden uzak olan, gönülden uzak olur’’ sözünü aklınızdan çıkarmayın.

Sağlıklı beslenen insanlarla program yapın.

Özel bir organizasyona davetlisiniz ve size eşlik etmesi için birini arıyorsunuz. Size tavsiyem, etrafınızda en sağlıklı beslenen kişiyi bu davete çağırın. Böylece beraber sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.

Organizasyonlarınız yemek üzerine kurulu olmasın.

Birçok kişi için organizasyon demek neredeyse eşittir yemek anlamına geliyor ve genelde programlar, yeni bir restorandaki yemekleri denemek üzerine planlanıyor. Yemek, keyiftir. Yemek, mutluktur. Ancak yemek aynı zamanda kaloridir. Yemek ve egzersizi kontrol edebileceğiniz organizasyon ve aktivitelere odaklanmanızı öneririm.

Bunların dışında, sadece bir gece fazla yemek yemiş olmanız diyetinizi bozacağınız anlamına gelmiyor ancak bir şartla!!! Ertesi gün daha çok egzersiz yapmanız gerekecektir.